Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 1

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
 
Tu si môžete prečítať názory redakcie portálu INDIE.SK a našich prispievateľov na nové (ale aj staršie) nahrávky a videoklipy z domácej a zahraničnej scény. Snažíme sa pri ich tvorbe akceptovať individualitu každého umelca a čo najobjektívnejšie zhodnotiť silné a slabé stránky diela. Ak radi píšete a chcete napísať recenziu na niečo, čo sa tu ešte neobjavilo tak píšte na . Nezabudnite uviesť svoje meno alebo prezývku.
 
Zobraz recenzie na:Vyhľadaj:
 
 
Diego - See the Rain (video)   Dátum: 11. 03. 2009 | Počet prečítaní: 2087

Nový klip skupiny Diego zaujme hlavne minimalistickým prevedením a ako chalani sami uvádzajú, použili pritom všetky dostupné a možno aj nedostupné prostriedky. Pri výbere priestoru dali prednosť „starým dobrým vyskúšaným“ záberom zo skúšobne alebo v tomto prípade takmer neprerušenému záznamu. Tým sa aj celý obsah klipu usmerňuje a divák môže očakávať a predvídať jeho vyvíjanie...

(...)
rating
Daniel Drahoš

No Gravity - The Beast Of...   Dátum: 15. 02. 2009 | Počet prečítaní: 2186

Ich songy sú na viac vypočutí, o tom niet pochýb. A o čom to svedčí? O vysokej kvalite jednotlivých piesní, o ich dôkladnom prepracovaní, o ich rafinovanej skladbe. Sama som bola prekvapená, čo všetko nám slovenská scéna ponúka. Som viac než len potešená ich albumom "The Beast Of", ktorého názov na mňa pôsobil klamným dojmom, že sa jedná o bestofko, s použitím slovnej hračky. Nie je to tak, ide o bežný album, aj keď prídavné meno "bežný" je viac než nevhodné na popísanie tohto cédečka. Niektoré skladby sú obyčajnejšie, niektoré však majú ten zaujímavý postefekt, ktorý mám ja osobne veľmi rada, že po ich treťom/štvrtom vypočutí sa nedajú dostať z hlavy, a vy nechcete nič iné len počúvať ich dokola a dokola a...

(...)
rating
Iveta Karailievová

Lavagance - Miles (video)   Dátum: 15. 02. 2009 | Počet prečítaní: 2183

Prvý dojem bol výborný, horšie to však bolo s druhým a tretím, a to o štvrtom radšej ani nehovorím. Čo sa vlastne v tomto klipe deje? Nič. Po minúte a pol som dosť snaženlivo rozmýšľala, že ono sa bude musieť niečo stať, veď to je len v polovici a ďalšia minúta a pol je príliš dlho na to aby sa nič nezmenilo. No... mýlila som sa. Tým však ani zďaleka nechcem povedať, že ten klip aj naozaj stojí za nič. To nie je pravda!

(...)
rating
Iveta Karailievová

Komajota - Bludisko   Dátum: 27. 12. 2008 | Počet prečítaní: 2273

Decembrový update stránky bol čoraz bližšie a v depresívnom jesenno-zimnom počasí som si vybral na recenziu nové CD od slovenskej kapely Komajota. Táto partia z Prešova sa tiež nevyhla dnes toľko populárnemu škatuľkovaniu médií a často dostáva prívlastok „slovenskí Coldplay“. Ich CD s názvom Bludisko má 12 pesničiek, ktoré všetky nesú silný signature sound kapely. Výrazne emotívne klávesy a rytmicky nasýtené bubny spolu s krásnym spevom a zaujímavými textami vám budú vyrábať zimomriavky presne 43 minút.

(...)
rating
Martin Huďo

Millhouse EP   Dátum: 27. 12. 2008 | Počet prečítaní: 3232

Bratislavská kapela Millhouse hrá žáner, ktorý nie je na Slovensku taký zakorenený ako napríklad metal, či alternatívny rock. Inšpiráciu tejto kapely môžeme hľadať v kapelách a hudobníkoch, ktorých mená zvyčajne ani mladým ľuďom nič nehovoria. Azda najznámejšia kapela, ktorej stopy môžeme nájsť v signature sounde Millhouse (a určite jediná s výraznejším komerčným úspechom) je americké zoskupenie Queens of the Stone Age, ďalej sú to potom Kyuss, Monster Magnet, Mastodon a im podobné. To znamená, že pre typického slovenského poslucháča je táto tvrdá hudba čímsi úplne novým a nemá si ju kam zaradiť resp. s čím porovnať. Milý typický poslucháč, Millhouse je pravý stoner rock, ktorý vyrástol ako ostnatý drôt okolo kaktusu v Nevadskej púšti a prevalcuje ťa ako heavyduty pickup GMC nešťastného púštneho zajaca!

(...)
rating
Martin Huďo

 nasledujúce >>
Výsledky 1 - 5 z 22