Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
reports
 
Bratislavský CIRQUE DE VILLE

CIRQUE DE VILLE, teda slovenské miniturné kapiel BILLY BARMAN, The Swan Bride, 100°C (CZ) a Talkshow, sme na našom portáli už spomínali. Kapely zatiaľ odohrali tri úspešné koncerty v Martine, Žiline, Bratislave a Trenčíne a pokračujú ďalej. Ten, kto nemohol prísť 12.3. do Randalu, ani v piatok trinásteho do Trenčína, má možnosť napraviť to hneď 14.3. v Prievidzi a postupne aj v iných mestách vrámci Slovenska.

Štvrtkový večer v Randal Clube sa niesol v znamení kvalitnej alternatívnej hudby, čo docenil zrejme každý, kto prišiel. Koncert odštartovala úspešná česká zostava 100°C, ktorá funguje od roku 1996 a má za sebou už dva vydané albumy, z ktorých sa predalo viac ako 7 tisíc kópií. Svojou nekonvenčnou a chytľavou hudbou pozitívne naladili všetkých v klube a pre ďalšie kapely štvrtkového večera tak pripravili dokonalé zázemie. Svoju funkciu predskokana si tak splnili bezpochýb na výbornú.

Okolo pol desiatej sa už na pódiu objavovali členovia ďalšej z očakávaných kapiel - The Swan Bride. Ten, kto už nejaký z predchádzajúcich koncertov tejto kapely, zakladajúcej si na mixe alternatívneho rocku a indie zažil, mohol tušiť, že chalani znova nesklamú. Svetelné efekty, pasáže s hororovým podtónom a megafón v rukách speváka Mattoa vyvolávali eufóriu skákajúceho davu a práve to je to, čo zo The Swan Bride robí kapelu, ktorú si každý pozrie rád znova a znova. Počas vystúpenia zazneli aj z Myspaceu notoricky známe piesne ako Phantom psychosis, Alternate Ego alebo Mad Romance.

The Swan Bride sa rozlúčili energickým prídavkom a celý záver vystúpenia mal dokonalý efekt aj vďaka svetelným efektom; po dohratí poslednej piesne ostal na pódiu osvetlený symbolickým bielym svetlom iba spevák.

Záver večera bol venovaný, ako inak, kapele so skutočne kurióznou biografiou, BILLY BARMAN. Intro, ktorým privítali svojich fanúšikov, vzbudilo spomienky vo všetkých, ktorí v detstve ,,fičali“ na kreslenom seriáli Dexterovo laboratóriu na CARTOON Networku (aach...). Súčasťou intra bol aj príhovor samotného Billyho Barmana, ktorý odštartoval koncert plný rock´n rollu, Millyho smiechu a Vanillyho smiechu na Millym. Celé vystúpenie sa nieslo v znamení vtipných textov, optimizmu a skutočne kvalitnej hudby, ktorá na Slovensku (bohužiaľ) ešte stále chýba. Hoci Milly na začiatku poznamenal, že je prekvapený tým, koľko ľudí v klube aj po vystúpení The Swan Bride ostalo, všetci v duchu vedeli, prečo tak robia.

Počas koncertu ste mali možnosť vidieť Millyho aj za klávesami, a po odohratí piesní ako Introvert, Stano a Zlatom zdobená prišla na rad posledná pieseň a samozrejme, prídavok. Ten bol zrejme najpesimistickejšou piesňou večera (Chleba od ZÓNY A), no ani to nezabránilo nadšenému potlesku, ktorým sa okolo polnoci Randal rozlúčil s BILLY BARMANom.

Ak si ani po týchto slovách neviete predstaviť skvelú atmosféru štvrtkového večera v Randal Clube, vidíme sa na najbližšom koncerte BILLY BARMAN a The Swan Bride...

JulietĎalšie fotky...

Fotografie: indie.sk