Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 1

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
reports
 
Mikulášsky koncert v DK Lúky

Tak Mikuláš v Dome Kultúry Lúky pre nás pripravil čistý underground. Očakávali sme všelijaký výsledok, ale realita bola prekvapujúcejšia ako sme predpokladali! Zarazila ma napríklad kvalita zvuku. „Toto nie je vôbec také zlé,“ povedal som si keď zaznela prvá skladba. Postarší zvukár v malej sále s praobyčajnou PA vyčaroval naozaj veľmi pekne počúvateľný a vyvážený zvuk. Organizátori koncertíku sa bohužiaľ spoľahli, že DK Lúky vyčarujú a vylepia aj nejaké plagáty, ako sľúbili, no opak bol pravdou... Tých 5 nevýrazných plagátov skrytých v areáli DK Lúky prilákalo dokopy 37 platiacich zákazníkov.

O siedmej hodine večer nastúpili do ringu nitrianski nováčikovia EXTENSE, ktorí si na večer prichystali naozaj výživný playlist! Ako každá šikovná začínajúca kapela, ktorá chce zaujať publikum, si správne do repertoáru zaradili staré známe vypaľovačky, ktoré navyše aj celkom dobre zvládli! Svoj set začali s Go With The Flow od Queens Of The Stone Age. Ním sa celkom rozohrali a priznám sa, aj mňa pripútali k pódiu. Nasledovali jednak vlastné kúsky so stonerockovým nádychom, ktoré zasa prekladali známymi songami. Ich ambície v indie rocku sú tiež nezanedbateľné a nám ich ukázali prostredníctvom vydareného coveru Every You Every Me od Placebo. Chalani hrali naozaj energicky a na pódiu pôsobili napriek nedostatku skúsenosti charizmaticky, zrelo a odvážne! Ich koncert osviežila aj mladá vokalistka, ktorá im spievala napríklad v prebratej pesničke Zombie od Cranberries. Veľmi sa tešíme na ich ďalšie vystúpenia a pripravované EP a určite sa s nimi ešte radi stretneme!

Nasledovala kapela ATP, ktorá koncert aj organizovala. Chalani sa označujú ako alternatívny rock, no mne by sa skôr na ich hudbu hodilo pomenovanie classic hard rock. Vystúpenie zaujalo technickou vyspelosťou hráčov a uhladeným spevom, no postrádalo rockovú živelnosť. Piesne sú na môj vkus príliš dlhé (okrem najlepšej veci Docker) a zamotávajú sa v komplikovaných, hoci pekných gitarových vyhrávkach. Ak by som niečo mal zmeniť, určite by som pridal trochu volume, ubral zhruba minútu z každej piesne a oživil stage presence. Okrem fajnových oldschoolových póz technicky zručného gitaristu pôsobili členovia kapely na pódiu relatívne strnulo. Možno by sa oplatilo do setu zaradiť nejakú cover verziu, ktorá by pripútala roztrúsenú pozornosť publika. Lebo pesničky ATP patria, ako som už povedal, k tým dlhším. Po technickej stránke ale nemám čo vytknúť. Z tejto kapely sa nám hádam vykľuje pravidelne koncertujúca bratislavská záležitosť.

The Bag of Bones? Podľa názvu som čakal niečo temné, ale vykľul sa z toho poriadny hard rock s hustými a rýchlymi sólami! Bicie s dvojšľapkou dodávali na energetickej výživnosti a dve gitary sú už tradičným receptom na plný a bohatý stredový zvuk. Kapela hrala vlastné songy a evidentne si našla v malopočetnom publiku minimálne jedného oddaného fanúšika! Headbangujúci metlák vybehol dokonca na pódium a začal ručať do mikrofónu... Len si pozrite fotky! Chalani z Bag of Bones však nevystupovali úplne v pohode, pretože ich tlačil čas. To bolo spôsobené sčasti nedôraznou organizáciou a sčasti nezmyselným predpisom. V DK Lúky totiž povoľujú hranie len do 22:00 a na poslednú chvíľu účasť potvrdila aj štvrtá kapela, čo obmedzilo hrací čas len na 40 min pre každého hudobníka. Pri organizovaní podujatí si na toto treba dať pozor, hlavne keď je koncert časovo ohraničený. Škoda že sme si Bag of Bones neužili viac, snáď nabudúce!

Ako poslední vystúpili Until To Die, ktorí ako jediný doplnili svoj zvuk aj o klávesy. Spevák bol vo svojom remesle evidentne doma. Rovnako aj ostatní členovia kapely pôsobili vyrovnane a sebavedomo. Názov kapely mi ako angličtinárovi, priznám sa, nejde celkom do hlavy ale ich hudba mi v piatok večer do hlavy išla. Sólová gitara mala šťavu, výrazná basa držala krok s bubnami a celkovo zvuk kapely nepôsobil chudobne. Škoda, že koncert nenavštívilo viac ľudí a že nemohol prebehnúť bez časovej tiesne a stresu... Odrazilo sa to na pohode resp. nepohode posledných dvoch kapiel a nekonala sa afterparty, čo sklamalo...

Treba sa poučiť z nezdarov a vyťažiť maximum z toho dobrého! Najviac si osobne z tohto koncertu cením vystúpenie kapely EXTENSE. Keďže to bol ich prvý spoločný koncert patrí im moja poklona. Ako jediní mali na pódiu zladený image a tiež ako jediní sa snažili o fór na margo MIKULÁŠA! Aspoň si nasadili mikulášske čiapky! Veď preboha mala to byť mikulášska party, no tak načo strúhať vážne ksichty?! Chýbala tiež Mikulášska výzdoba a nejaké sladkosti. Okrem dátumu nebolo na tomto koncerte Mikulášovi blízke nič. Na to si treba dať v budúcnosti pri organizácii tematických akcii pozor. Radšej treba zainvestovať do včasnej a účinnej propagácie a výzdoby a očakávať aspoň 100vku ľudí ako to nechať na náhodu...


Plusy akcie :

zvukár

nováčikovia z Nitry - Extense

Mínusy akcie :

nulová tematickosť

urazení Bag of Bones

koniec o 22:00

žiadna afterparty


Martin HuďoĎalšie fotky...

Fotografie: indie.sk