Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 1

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
reports
 
Krst – 19.11.2008 - RANDAL

Tak krst nášho portálu je za nami! A dopadlo to oveľa lepšie ako sme čakali! Do Randalu prišlo napokon viac ako 200 divákov, ktorí vytvorili naozaj skvelú atmosféru! V davoch pri bare sme mohli vidieť aj Laskyho z Pary, Čunďa z Vetroplachu, Pina z PPE spolu s Andy Gajdošovou, ktorí majú prsty v projekte voices.sk a mnohých iných ľudí, čo sú v hudbe doma. Všetci si mohli vychutnať výborný koncert indie skupín TALKSHOW, SAKO a BILLY BARMAN. Tiché miesta medzi vystúpeniami kapiel a po koncerte všetkým spríjemnila bratislavská dvojica INDIE VINYL DJ´s svojou hudobnou produkciou.

Už od začiatku to zaváňalo poriadnym rocknrollom. INDIE VINYL DJ´s mali nachystanú zbierku trackov, ktoré rozprúdili zábavu ešte predtým ako na pódium vstúpila prvá kapela. Zaznievali veci ako Arctic Monkeys, The Strokes, The Hives ale aj Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Odporúčam týchto šikovných chlapíkov ako ideálny warm up a afterparty program na koncerty. Je to neporovnateľne lepšie ako keď vám bradatý zvukár púšťa medzi kapely Iron Maiden...

Okolo ôsmej večer sa za asistencie pary a famóznych svetiel (za ktoré treba ďakovať hlavne Medveďovi) prišli na pódium TALKSHOW. Bol to ich prvý bratislavský koncert a vydaril sa výborne. Pre tých z vás, ktorí ich ešte nepoznajú, upresním, že táto kapela má korene v zoskupení NIČ NOVÉ na čele so spevákom a gitaristom Andreasom Imrichom. V súčasnosti patria ich piesne k najhranejším v éteri Rádia FM. Na stage priniesli energickú show a človek si len s úsmevom môže spomínať na piesne z éry Nič Nové. Chalani majú dnes vychytaný image, našli si svojský ale pritom moderný sound a naživo hrajú výborne. Zahodenie starej identity a otočenie zvuku o 180° bolo vynikajúcim nápadom. Anglické texty nie sú banálne a z piesní cítiť, že by sa nestratili ani v zahraničnej konkurencii. Zazneli aj songy Try a These Lights a ľudia sa výborne bavili.

Ako druhí nastúpili chalani z kapely SAKO. S novým bubeníkom Marekom sú už výborne zohraní a ich koncert všetkých bavil. Chalani zakaždým predvádzajú výborný stage presence a je radosť sa na nich pozerať. Opäť nás potešili coverom Dakoty od Stereophonics a aj novinkou SURF, ktorú s nimi na pódiu spieval Ďuro z Cliché. Chalani hrali aj všetky svoje známe veci vrátane Risin´, Jesus či She Said. V polovici ich vystúpenia sme na pódium vyskočili my (Martin, Dano, Filip a Ivetka z www.indie.sk aj s našou rekvizitou na pokrstenie – malým monitorom) a Medveď náš nový portál pokrstil najstarším a najmocnejším rockovým nápojom a to čapovaným pivom... Koncert pokračoval ďalej v rytme songov Obyčajné Dni, Ráno či Do žíl a nedal ľuďom vydýchnuť až do konca.

Exkluzívnym hosťom tohto večera boli noví a čerství Billy Barman. Hoci im zlyhal počítač a Ďurov hlas bol veľmi poznačený blížiacou sa operáciou hlasiviek, ukázali nám všetkým, ako málo to znamená, keď niekto vie a chce hrať rocknroll.. Vypočuli sme si všetky tri pesničky z ich debutového dema (Stano, Zlatom Zdobená a aj Introvert) plus niekoľko ďalších ako napríklad Umelec. Z koncertu som bol unesený, ale úplne ma dostal cover songu Gnarlsa Barkleyho – Crazy. Tento song coverovali aj The Raconteurs na festivale Loolapalooza a naši borci Billy Barman z neho vydolovali obdobné kvantum energie... Tešíme sa na ďalšie vystúpenia tejto novej kapely, poprípade na nejaký dlhohrajúci album, ktorý by ukojil zvedavosť fanúšikov.

Po koncertoch sa nešlo domov, ale popíjalo sa za hry rockových platní z gramofónov INDIE VINYL DJ´s... Nadväzovali sa známosti a upevňovali sa priateľstvá. Vo vzduchu sa vznášal pocit, že táto hudba všetkých spája a myšlienka www.indie.sk a to spojiť sa do ucelenej a uvedomelej komunity, ktorá si bude vedieť navzájom pomôcť a podržať sa. Chceme sa poďakovať najmä všetkým vám, ktorí sa prišli zabaviť a v neposlednej rade skvelým kapelám a DJom za to, že pripravili nezabudnuteľný zážitok!

Martin HuďoĎalšie fotky...

Fotografie: indie.sk