Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Lavagance - Miles (video)
Kapela: Lavagance
Názov videoklipu: Miles
Rok vydania videoklipu: 2007
Stopáž: 3.04 min.

Prvý dojem bol výborný, horšie to však bolo s druhým a tretím, a to o štvrtom radšej ani nehovorím. Čo sa vlastne v tomto klipe deje? Nič. Po minúte a pol som dosť snaženlivo rozmýšľala, že ono sa bude musieť niečo stať, veď to je len v polovici a ďalšia minúta a pol je príliš dlho na to aby sa nič nezmenilo. No... mýlila som sa. Tým však ani zďaleka nechcem povedať, že ten klip aj naozaj stojí za nič. To nie je pravda!

Ak sa nevsadí na príbeh, treba video postaviť na niečom inom, ja tomu zvyknem hovoriť umenie pre umenie, aj keď som asi pôvodný koncept umenia pre umenie úplne zle pochopila. Pre mňa ide o zachytenie dojmu, o vyvolanie istého pocitu v divákovi, privodenie konkrétnej nálady alebo atmosféry. Ak išlo tvorcom o tento efekt v klipe Miles, podľa mňa ho trafili. Jedná sa o veselý tanec v polorozbúranej nízkej budove, s jemnými prechodmi na iné miesta, pripomínajúcerozlahlú planinu s veľkomestom v pozadí. Chlapci majú veselé okuliare, veselo pobehujú a vyzerajú že sa bavia.Miles bol môj úplne prvý kontakt s kapelou Lavagance. Chalani sú naozaj veľmi sympatickí, trošku mi spevák pripomína Liama Gallaghera z Oasis, ale to robia asi tie okuliare. Zaujímavý je aj kostým, teda, v holej podstate nejde o kostým v tom pravom slova zmysle, ale skor o zaujímavý kožuch v kráľovskom štýle. Vkusné, pekné, nové. To sa mi páči. Čo sa mi ešte páči sú absolútne perfektne postrihané zábery, plné dynamiky a života, presne sa zhodujú s atmosférou pesničky. Mala by som spomenúť aj špeciálne efekty – v tomto klipe zastúpené slovami vychádzajúcimi spievajúcim z úst...no, čo dodať? Kamera, strih aj réžia sú za to výborné, tam ani niet čo riešiť.

Škoda že som tento klip v televízií ešte nevidela. Keby sa mi tá príjemná nálada vyvolaná príjemnou pesničkou a pekným klipom vracala častejšie, nebolo by to na škodu.

ratingrating
Iveta Karailievová