Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Švepes - Sneh (video)
Kapela: Švepes
Názov videoklipu: Sneh
Rok vydania videoklipu: 2008
Stopáž: 3:33 min.

Rozhodol som sa napísať pár slov k videu k piesni Sneh od skupiny Švepes. Kapela Švepes pochádza z Ružomberka a ich hudba a prejav sú potvrdením toho, že vo všetkom treba hľadať aj srandu. Neznamená to, že by sa mala kapela takpovediac vykašľať na skúšanie a vymýšľanie nových a kvalitných vecí, ale aby s istou dávkou humoru okorenila svoju dobre prepracovanú hudbu. A kapele Švepes sa to darí myslím celkom slušne.

Už v prvých sekundách videa, ako doznieva feedback, by takmer každý radšej stíšil reproduktor v očakávaní drsného hardrockového nárezu. Opak je pravdou. Song začína pomalým technicky zvládnutím vybrnkávaním ústredného motívu skladby. Neskôr graduje až do úplného rockového vybláznenia sa. Keď som prvý krát videl túto nahrávku mal som veľmi silný pocit spojenia s klipom od Metallicy - Nothing Else Matters. Je možné, že členovia kapely Švepes sa inšpirovali pri tvorbe týmto známym kúskom. Video je klasicky čiernobielo ladený zostrih z nahrávacieho štúdia a presúvania sa po krajine v kapelovej dodávke - sen každej kapely. Nápad nie je ničím nový, iba oprášený a možno trochu oblečený do nového odevu. Video na mňa pôsobí miestami melancholicky až grungeovo a to vďaka drsným hlbokým gitarovým riffom, textu a zvolenému farebnému odtieňu.

Hoci video nie je oficiálnym klipom oceňujem celkom slušne zvládnutý strih, prechody medzi zábermi a v neposlednom rade aj text.

ratingrating
Daniel Drahoš