Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Cliché - Nie som taký hlúpy (videoklip)
Kapela: Cliché
Názov videoklipu: Nie som taký hlúpy
Rok vydania videoklipu: 2007
Stopáž: 2:59 min.

Vau! Tak toto som na našej scéne ešte naozaj nevidela. Tá atmosféra, ten strih, nápad, jednotlivé elementy a celkový dojem, ktorý ostáva na záver ... To naozaj stojí za to!

Epická časť tohto skvostu pozostáva zo zobrazenia rôznych častí cyklu ľudského života a ľudstva ako takého. Ide o život od samotného zrodenia sa, cez prvé kontakty so spoločnosťou, priateľstvom a láskou až po smrť. Nedá sa slovami popísať, čo konkrétne spôsobuje jedinečnosť tohto klipu. Možno sa jedná o kameru, ktorá je statická a poskytuje pohľad cez oči hlavnej postavy (ktorú počas celého klipu nezahliadneme a ani sa nedá presne určiť jej pohlavie) alebo o špecifické osvetlenie, ktoré skrýva do temnoty všetko okrem hlavných elementov a detailov. Možno ide o (podľa mňa najúžasnejší) efekt spočívajúci v polostatickom pohybe ktorým sa postavy pohybujú – silno pripomína akoby posekaný stopmotion. Najskôr však ide o úžasný mix všetkých spomenutých techník.

Presne toto sme potrebovali – tento klip to má všetko. Myslím si, že sa kľudne môže rovnať s temnými klipmi napríklad od Radioheadu alebo od Nirvany.

ratingrating
Iveta Karailievová