Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 1

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Clear - Nerozumie (videoklip)
Kapela: Clear
Názov videoklipu: Nerozumie
Rok vydania videoklipu: 2001
Stopáž: 3:26 min.

Toto dielo z roku 2001 som objavil na potulkách po YouTube pri hľadaní ďalších slovenských rockových videoklipov. Klip Nerozumie obsahuje nasledujúce prísady : Jedna vybíjaná bunda na spevákovi, Jeden veľký osvetlený stage s troma headbangujúcimi hudobníkmi, jeden vystresovaný bradáč utekajúci mestom s tajomným svietiacim papierom... Znie to ako učebnicový recept na hard rockový klip. Učebnicu však zrejme vydali v osemdesiatych rokoch v Československu a tak je výsledok taký, aký je...

Klip sa skladá z dvoch rovín. Jednou je performance kapely a tou druhou epická vsuvka odohrávajúca sa v nejakom slovenskom meste. Pozrime sa najprv na tú prvú rovinu. To, že chlapi vyzerajú ako vystrihnutí z roku 1983 je čisto ich voľba. Ich fanúšikom sa to zrejme páči a tak to komentovať nemusíme. Spevákova podoba s Paľom Drapákom môže byť tiež neželaná a mimovoľná. Možnože si ale mohli zladiť pódiový image a odhovoriť gitaristu od tej červenej mikiny a vesty,... Ale čo už, veď aj Eddie van Halen v súčasnosti na svojich koncertoch vyzerá ako keby práve dobehol zo záhrady. Stage je vskutku veľmi pekný, dymové a svetelné efekty sú priam očarujúce. Druhá rovina klipu však bola pre mňa povestným posledným klincom do rakvy. Načrtnime si tú komplikovanú zápletku :
1. Zmätene pobehujúci bradatý chlapík zviera kus svietiaceho papieru
2. Zmätene pobehujúci bradatý chlapík ukazuje svoj papier ľuďom
3. Tento náš bradatý chlapík sa nestretáva u ľudí s pochopením
4. Päť futbalistov si kope loptu
5. Zmätene pobehujúci bradatý chlapík nájde ženu svojich snov
6. Tajomný papier sa ukáže byť fotkou tej ženy
7. Obaja sa objímajú pri nápise „Milujem ťa“

Viac už ku klipu nepoviem, lebo by som vás len pripravoval o váš vzácny čas. V skratke povedané : toto video by prerazilo v osemdesiatych rokoch, kam aj patrí. To, že vzniklo až v roku 2001, sa mu stalo osudným.

ratingrating
Martin Huďo