Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Stereo - Vrah (videoklip)
Kapela: Stereo
Názov videoklipu: Vrah
Rok vydania videoklipu: 2007
Stopáž: 2:58 min.

Klip k pesničke Vrah z dielne kapely Stereo ma naozaj zanechal v pomykove. Bolo pre rockový efekt naozaj nevyhnutné vykradnúť nápad z klipu The White Stripes – The Hardest Button to Button?

Ak patríte medzi ľudí, čo ani jeden z týchto klipov ešte nevideli, skúste si pustiť ako prvý ten od detroitských White Stripes. Režíroval ho známy francúzsky režisér Michel Gondry, ktorý má na konte také úžasné klipy ako napríklad Everlong od Foo Fighters či Let Forever Be od Chemical Brothers. Tento človek s nevysychajúcim prameňom snovej až psychedelickej kreativity vytvoril pre White Stripes k pesničke The Hardest Button to Button jeden úžasný umelecký kúsok, ktorý si získal až takú popularitu, že ho parodovali v jednej epizóde Simpsonovcov. Vtip tohto klipu spočíva v tom, že pri každom údere kopáku sa bicia súprava Meg White<*em> či jej kolega Jack White s gitarou a bedňou seknutím presúvajú na iné miesto v zábere alebo sa kusy ich aparatúry kopírujú.

Teraz si pustite klip Vrah od kapely Stereo. Razom sme sa presunuli na naše malé Slovensko do kože kapely Stereo, ktorá chcela mať dobrý a zaujímavý klip a rozhodla sa ohúriť tých ľudí, čo sa ku Gondryho klipu nedostali, svojim neoriginálnym pokusom o plagiát. A položme si otázku : Prečo? Mala to byť poklona smerovaná k White Stripes? Alebo jednému z najvýnimočnejších režisérov súčasnosti? Ak áno, chcelo to snáď len vtipný odkaz v zábere. Napríklad plagát The White Stripes ledabolo nalepený na múre. Alebo meno Michel Gondry nastriekané sprejom na stene, okolo ktorej prejde Andy Ďurica. Vtedy by som sa aj ja len pousmial a všetky negatíva tejto recenzie by sa stali pozitívami.

Nemôžme písať vedeckú publikáciu bez uvedenia autorov, ktorých citujeme alebo i voľne parafrázujeme. Taktiež by sa nám zdalo nepekné vykradnúť cudziu pesničku, či známy gitarový riff. Prečo by sme mali ospravedlniť tak dôslednú inšpiráciu cudzím nápadom na videoklip? Ale aby som aj niečo pochválil... Pekné číňany Andy a pekný Les Paul. Fakt štýlové!

ratingrating
Martin Huďo