Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Sako - Obyčajné dni (videoklip)
Kapela: Sako
Názov videoklipu: Obyčajné dni
Rok vydania videoklipu: 2007
Stopáž: 3:36 min.

Klip k tomuto singlu sa presne zhoduje s jeho názvom. Aspoň s tou prvou časťou. Idea rutiny a zabehaného životného štýlu je pekne načrtnutá použitím prenesenia najprv členov kapely a neskôr aj iných osôb a vecí do čiernobieleho, fádneho sveta, ktorý je izolovaný od všetkých farieb, zážitkov a zábavy.

Táto hlavná myšlienka nie je, ako sa domnievam, ničím novým ani inovatívnym. Jej finálnemu prevedeniu do klipu však nechýbajú výborne zvládnuté efekty či veľmi šikovný strih. Obe sú na slovenské pomery a možnosti viac než pôsobivé a vyrovnajú sa zahraničnej produkcii. Jedná sa napríklad o geniálne plynulé prechody z farebného obrazu do čiernobieleho. Taktiež povšimnutiahodné je aj miesto na ktorom sa príbeh odohráva. Ide totiž o dobre známe ulice a námestia (najmä pre Bratislavčanov), ktoré sa v každodennom strese prestávajú zdať romantické a sú jednoducho len obyčajné a uponáhľané.

Za originalitu by som tento klip asi veľmi nepochválila a po obsahovej stránke ho taktiež považujem za vhodný tak na jedno pozretie, no za celkový dojem a najmä za špeciálne efekty má u mňa plný počet.

ratingrating
Iveta Karailievová