Prihlásenie kapiel:

Meno:
Heslo:

Počet ľudí ON-LINE: 2

Náhodné foto:

 

Odporúčame stránku zobrazovať minimálne pri rozlíšení 1024x768 cez browsery
firefoxopera
recenzie
   
 
Billy Barman EP
Kapela: Billy Barman
Názov EP: Billy Barman
Rok vydania EP: 2008
Label: no
Stopáž: 9 min.
Počet trackov: 3

Minule, keď som úplnou náhodou pri mojich cestách myspacovými profilmi naďabil na túto formáciu, tak som na chvíľu prestal dýchať. Geniálne promo mi doslova vyrazilo dych. Keby to však bolo to jediné, čo Billy Barman ponúka, tak by ich EP dozaista nebolo momentálne najpočúvanejším kúskom v mojom playeri. Moderný Inovatívny sound a výborné texty predurčujú toto zoskupenie na úspech a bola by škoda, ak by sa o ňom nedozvedelo čo najviac ľudí...

EP tvoria tri pesničky so slovenskými textami a videoklip k prvej piesni s názvom Introvert. V súčasnosti môžete tieto pesničky zachytiť aj v éteri Rádia FM. Pieseň Introvert je chytľavá rocková záležitosť s výbornou basov a s klasickými rocknrollovými klávesmi v refréne. Text je vtipný a videoklip k pesničke takisto nemá chybu. Upúta v ňom najmä štýlový basgitarista, vystupujúci pod menom Peter Novák. Je to zjavne ten introvert, o ktorom je v texte reč. Jeho retro imidž ho robí podobného dospievajúcim mladíkom na pražskej periférií v päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Spomeňte si na filmy ako Šakalí léta či Obecní škola a musíte uznať, že takýto vkus je jednoducho dokonalý.

Pieseň Stano si naplno vychutnáte ak vás niekto v ten deň naštval a môžete si ho k textu pekne vizualizovať. Klávesy á la Kaiser Chiefs či nintendová elektronická vsuvka pripomínajúca Bondage Fairies dodávajú pesničke na zaujímavosti. EP uzatvára pieseň Zlatom Zdobená, ktorá má úžasnú kompozíciu a kvalitný gitarový riff znejúci v kombinácií s klávesami veľmi emočne. Takisto hlavný motív textu je silne podmanivý a je dobrým mottom na zamyslenie. Všetky pesničky majú stopáž pod 3 minúty a tým pádom sú ľahko stráviteľné a človek si ich má chuť pustiť znovu. Zvuk nahrávky je absolútne svetový či už v mp3 playeri alebo v rádiu a hanbu nerobí ani alternatívne vyzerajúci obal, ktorý dodáva vierohodnosť výborne znejúcemu promu tejto novej kapely.

Kúpa nového EP Billy Barman je určite tým najrozumnejším uplatnením voľnej stokorunáčky (cca. 3,3 euro), aké by vás mohlo v týchto jesenných mesiacoch napadnúť. To je všetko čo k dokonale zvládnutej debutovej nahrávke môžem dodať.

ratingrating
Martin Huďo